Dla maniaków prędkości z bloku wschodniego

Wyścigówka z ZSRR– godny odpowiednik Ferrari

Formuła 1 od kilkudziesięciu lat fascynuje miliony ludzi na całym świecie. Emerson Fittipaldi, Niki Lauda, Jackie Stewart – te nazwiska zna każdy fan sportów wyścigowych. Niewielu jest za to w stanie wymienić chociażby jednego wybitnego zawodnika wyścigowego  sprzed lat z Bloku Wchodniego. Nie znaczy to jednak wcale, że takich nie było. Chociażby Valery Shakhverdov, który już w latach 60. XX wieku zdobył sławę jako znakomity kierowca wyścigowy. To była zapewne jedna z wielu postaci jaką w pamięci mieli konstruktorzy z państwowej spółki Pskowski Zawod Radiodetalej w obwodzie Pskowskim, obecnie w północno-zachodniej Rosji. Pod koniec lat 80. wypuścili na rynek zabawkę, która zachwyca nas od kilku tygodni. To samochód wyścigowy „гоночный автомобиль”.

Nasza wyścigówka została wyprodukowana w 1989 roku. Jej częścią jest antenka, która łapie sygnał od sterownika w kształcie kierownicy. Trzymając kierownicę można poruszać samochodem w lewo i prawo. To wyjątkowe urządzenie, bo wyścigówki z panelem sterowniczym nie łączył kabel, tylko fale radiowe. Dzięki temu zabawka sprawiała – i dalej to robi – dużo więcej radości niż chociażby opisywany wcześniej Polonez na kabel.

Nasz model jest w oryginalnym opakowaniu, z instrukcją, w pełni kompletny i oczywiście działający. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od lat 6. Nie znaleźliśmy do tej pory żadnego egzemplarza takiego samochodu w internecie…

Oto film perełka. Obraz pokazujący kartingowe wyścigi w ZSRR w latach 60. ubiegłego wieku:

Reklama
Otagowane ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: