Wszechstronny Pan

W drugiej części wpisu o magazynie poradniczo-hobbistycznym „Pan” troszkę mniej golizny, za to więcej porad.

pan11b

W numerze z sierpnia 1988 roku zwróciliśmy uwagę na całą stronę poświęconą korkociągowi. Zaczyna się zdaniem, które w PRLu raczej nie było specjalnie mądre: „dobry obiad bez wina to profanacja”. Nie przypominam sobie obiadu w moim domu, do którego podano by wino. Ale artykuł i tak jest ciekawy.

pan11a

Drugi numer pochodzi z września 1988.

pan8c

Po okładce od razu przenieśmy się na ostatnią stronę. Tu wspominany już  w poprzednim wpisie „Przegląd prasy”. Widzimy Stefanię Harper z „Powrotu do Edenu”, relaksującą się na krokodylu. Poniżej ciekawa informacja o coraz bardziej modnych „telefonicznych randkach” w USA.

pan8b

W tym numerze także bardzo ciekawa reklama dobrze pokazująca szał na nowe technologie w drugiej połowie lat 80. w Polsce. To zaproszenie na I Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektronicznego i Elektrotechnicznego Informacja’88 w katowickim Spodku. Rządzic ma na nich informatyka.

pan8a

Na koniec moda. Przenieśmy się do egzemplarza z grudnia 1988.

pan1b

W nim porady działającej do dziś specjalistki od mody Hanny Gajos. W tym numerze pokazuje elegancką modę dla szefów.

pan1a

Reklama
Otagowane , , , ,

7 thoughts on “Wszechstronny Pan

 1. Pamiętam „Pana” z dawnych lat, ale nie pamiętałem, że dziennikarsko był aż tak słaby. I ortograficznie też niezbyt mocny…

 2. mat56 pisze:

  Witam

  Pamiętam to pismo.
  Zapamiętałem je nie tyle zpowodu „panienek” ile z racji ciekawych tekstów. W jednym z numerów można było przeczytać o czymś co dla szarego obywatela było absolutnym novum. Mianowicie o „automatycznym banku”. Oczywiście rzecz dotyczyła bankomatów.

  Pamiętam również że dyrektor szkoły do której chodziłem był bardzo zainteresowany tym że pismem.

  Powiem tylko że ów dyrektor nauczał matematyki a mnie raczej pociągała fizyka. Tak się „jakoś zadziało” że ofiarowane Panu dyrektorowi egzemplarze omawianego pisma, zaowocowały sympatycznymi ocenami z matematyki.

  Jednakże od tamtego czasu minęło już tyle lat że sprawa z tytułu wręczenia korzyści majątkowych z całą pewnością mi nie zagraża 😉

  Pozdrawiam

  Mariusz W.
  ——————————————

  • przyj pisze:

   Fakt, że artykułów ciekawych w nim nie brakowało. Panienki co prawda pozostawiały wiele do życzenia, jeśli chodzi oczywiście o jakośc zdjęc i ich mimo wszystko nadmierne ubranie, ale i tak robiły wrażenie.

 3. Portier pisze:

  Mogę się mylić, ale raczej wszystko wskazuje na to, że na okładce mamy panią Ewę Gawryluk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: