Stój, bo strzelam!

POLICYJNY DATSUN – bracia z Tajwanu w służbie polskim dzieciom

Kilka tygodni temu z Japonii przyszły dobre wiadomości. Koncern Nissan postanowił wskrzesić legendarną samochodową markę Datsun, nieobecną na rynku od ponad ćwierć wieku. Stąd też mamy pewność, że nasz zabawkowy model policyjnego Datsuna jest sprzed ponad 25 lat.

Nasz plastykowy model to duże cacko, ma ponad 30 centymetrów. Jak trafił na półki dzieci w peerelowskim świecie tego nie wiemy, ale pamiętam że udało mi się nim wtedy pobawić u jednego z kolegów z podwórka. Model jest na cztery baterie, które zasilają ruchomy mechanizm umieszczony między przednimi kołami. Porusza on samochodem w przód i boki. Do tego migają policyjne światła i słychać syrenę.

Już same napisy na tej zabawce były powiewem amerykańskiego świata marzeń. Naklejki z „POLICE”, „High Way Patrol” albo” „Fairlady 280Z” nie często lądowały na zabawkach minionej epoki. Najciekawsi w tej zabawce są jednak dwaj policjanci wychylający się z szyb auta. Mają broń w rękach i co ciekawe, kaski motocyklowe na głowie. Dlaczego nie normalne policyjne czapki to już pozostanie odwieczną tajemnicą tajwańskich konstruktorów tego zabawkowego arcydzieła. Niestety w Internecie na temat tej zabawki informacji jest niewiele. Liczymy na Was! Mieliście, bawiliście się, napiszcie.

A tak ze swojego Datsuna cieszył się przed laty jeden z założycieli Apple Steve Wozniak:

Reklama
Otagowane , ,

One thought on “Stój, bo strzelam!

  1. Datsun pisze:

    Mam takiego do dzisiaj w oryginalnym opakowaniu. Działa 🙂 Mój ma ponad 34 lat. O ile dobrze pamiętam dostałem go mając 4 bądź 5 lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: