Zabawa drogą radiową

Samochód zdalnie sterowany вираж – ostatnie dzieło inżynierów z ZSRR

Opisywaliśmy już tutaj radzieckie zabawki samochodowe, m.in. symulator Za kółkiem i zdalnie sterowaną wyścigówkę. Czas na kolejny przedmiot, można powiedzieć z rodziny tej ostatniej. W podobnych kolorach i oparty na tej samej technologii. To zdalnie sterowany samochód, którego oryginalna nazwa brzmi Автомобиль вираж.

Kontrowersje może zwrócić data produkcji auta. Otóż w maju 1991 roku PRL już formalnie nie istniał, ale ZSRR czekało na swój koniec jeszcze kilka miesięcy. Dlatego autko znalazło się na naszym blogu, jako jedna z ostatnich konstrukcji pod szyldem ZSRR. Ma zresztą napis: wyprodukowano w CCCP.

Autko mamy w oryginalnym opakowaniu z instrukcją. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od lat 6. Samochodzik wyprodukowano w zakładzie Pskowski Zawod Radiodetalej w Obwodzie Pskowskim na północnym zachodzie Rosji. Autko ma żółto-niebieskie barwy, naklejki, ale co najważniejsze jest sterowane drogą radiową. Panel sterowniczy działa na baterię i samochodzik też. Połączenie ułatwiają antenki. O tym, że nasz samochodzik jest sprawny niech świadczy ten filmik:

Reklama
Otagowane , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: