Tak jak obiecaliśmy kolejny wpis poświęcamy również naszej makiecie H0. Skupimy się na jednym wagonie, który zabrał nam kilka dobrych godzin pracy. To jedyny wagon nowy w naszym zestawie, nie pochodzący sprzed kilku dekad. Właśnie dlatego postanowiłem się nim „zabawić” 🙂 Na początku wyglądał tak:
Przy malowaniu baaaardzo pomógł mi kolega Patryk, który operował aerografem, pożyczył również kilka niezbędnych farb i środków do uzyskania odpowiedniego efektu. A chodziło u to, żeby wagon wyglądał jakby stał od kilku dekad na bocznicy i porządnie zajęła się nim rdza.
Wymagało to rozebrania całego wagonu i kilkukrotnego malowania.
Używaliśmy różnych rdzawych odcieni. Trzeba też było ponownie pomalować wagon na jego naturalny kolor. Chodziło o to, żeby specjalne farby i środki działały jak prawdziwa rdza, barwiły wagon, zżerały go jakby od środka.
Przydały się do tego także sól gruboziarnista i specjalna posypka. Po wielokrotnym malowaniu wagon zaczynał wyglądać coraz ciekawiej.
Trzeba też było oczywiście pomalować koła.
Efekt może faktycznie okazał się za bardzo rdzawy, ale zabawy było sporo i wagonik elegancko wygląda na naszej makiecie.
Jeszcze pytanie za sto punktów na koniec. Kto zajął w nim miejsce? Podpowiem, że są to wyjątkowi bohaterowie popkultury.
Kto poprawnie odpowie dostanie od nas specjalny prezent! Zapraszamy do komentarzy. We wtorek rozwiążemy zagadkę. No to ruszamy!
Cóż … ciężko by trafić bo nie daliście dokładnej podpowiedzi … mi w tej chwili kojarzą mi się trzy tytuły – seria „Bolek i Lolek na wakacjach” w których to w czołówce bohaterowie wyglądali przez okno pociągu. Kolejni to już są ze wschodu „Wilk i zając” – była scena z pociągiem ale tylko na krótko i przez jeden odcinek więc podaruję to jako dobrą odpowiedź ale z pociągiem kojarzy mi się Kiwaczek oraz piosenka krokodyla Gieni „Gałuboj wagon” 🙂 kiedy to bohaterowie tej bajki czyli Kiwaczek, Krokodił Giena oraz Szapokłak siedzieli na dachu pociągu. Czas pokaże czy miałem rację 🙂
No tak zaawansowanych odpowiedzi się nie spodziewałem 🙂 Podpowiem, że chodzi o zagranicznych bohaterów, warto przyjrzeć się zdjęciu 🙂
Skrót na pudełku to nie gminna spółdzielnia handlowa tylko CSH centralna składnica harcerska